Kolejna inwestycja - SaveUp - mobilna porównywarka cen
piątek, 11 lutego 2011 12:07

Nie daj się naciągnąć, zrób zdjęcie.

Jak często przed zakupem sprawdzasz ceny produktu w innych sklepach? Menadżerowie funduszu SpeedUp Venture Capital postawili na rozwiązanie ułatwiające proces nabywania i przywracające radość spontanicznego zakupu. Fundusz zainwestował w nową aplikację na  smartfony – SaveUp, pozwalając na natychmiastowe sprawdzanie innych ofert produktu za pomocą… zrobienia mu zdjęcia telefonem.

 

SaveUp

W praktyce oznacza to, iż stojąc przy półce z np. płytami, wystarczy zrobić telefonem zdjęcie okładki, by po sekundzie otrzymać informację o cenach tej płyty w innych sklepach. W ten sposób błyskawicznie dowiadujemy się czy na pewno korzystamy z najlepszej oferty.

Twórcami aplikacji jest spółka iTraff Technology. Współpracę ze SpeedUp Venture Capital spółka nawiązała pod koniec 2010 roku, ale pracę nad projektem zaczęła dużo wcześniej. „Od wielu tygodni pracujemy nad technologią rozpoznawania zdjęć. Naszym celem jest, by po wykonaniu zdjęcia produktowi system odnajdywał go w Internecie, a  użytkownik miał możliwość porównania dostępnych w sieci ofert produktu. Rozpoczynamy od książek, wkrótce płyty CD, DVD i gry.” – mówi Arkadiusz Skuza, współwłaściciel spółki iTraff Technology. „Zdecydowaliśmy się zainwestować w produkt SaveUp ponieważ stoi za nim zaawansowana technologia rozpoznawania zdjęć, przejrzysty model biznesowy i przede wszystkim zespół zdeterminowanych ludzi” – dodaje Bartłomiej Gola, Prezes funduszu inwestycyjnego SpeedUp VC. Dzięki aplikacji użytkownik nie musi już przedzierać się przez dżunglę internetowych porównywarek cen, a co najważniejsze – informacje o innych ofertach otrzymuje na miejscu w sklepie i od razu może ocenić atrakcyjność ceny produktu, który ma przed sobą.

 

Smartfony zmieniają podejście do korzystania z internetu. Użytkownicy oczekują, iż otrzymają dokładnie taką informację jakiej szukają, co przy obecnym zaśmieceniu sieci jest coraz trudniejsze.

Projekt SaveUp wpisuje się w ten nurt i przy minimalnym wkładzie użytkownika ma mu dostarczyć optymalny wynik. Ten „minimalny wkład” to proste wykonanie zdjęcia produktowi, który  user ma zamiar kupić. „W chwili obecnej opanowujemy technologie rozpoznawania zdjęć symboli (np. numer ISBN książki, numer modelu telewizora). Płynnie chcemy przejść do rozpoznawania okładek, etykiet, opakowań. Szereg wyzwań technologicznych dopiero przed nami.” – dodaje Arek Skuza.

Za projektem SaveUp stoi idea wspierania zdrowej konkurencji, opartej na pełnej świadomości klienta o cenach danego produktu na rynku. Chodzi o wyeliminowanie sytuacji, w której ograniczony dostęp do ofert zmusza go do niekorzystnego wyboru. SaveUp pozwala na współistnienie dwóch ważnych w procesie zakupu emocji: przyjemności natychmiastowego zakupu i spokoju sumienia wynikającego ze słuszności podjętej decyzji.

 
Zgłoś projekt

Nawet 200 tysięcy
Euro na start

Oferujemy do 200 tysięcy Euro dofinansowania dla innowacyjnych pomysłów biznesowych związanych branżą IT. Gwarantujemy, że każdy pomysł zostanie wnikliwie rozpatrzony przez zespół naszych doświadczonych specjalistów.

Zainwestuj

Chcesz zainwestować w podobny projekt?

Szukasz nowych możliwości inwestycyjnych? Weź pod swoje skrzydła młodych przedsiębiorców z najbardziej atrakcyjnych branż. Ulokuj swój kapitał w najbardziej innowacyjnych polskich start-upach, zyskuj na wzroście ich wartości.

Facebook