Konferencja "Innowacyjność w biznesie"
piątek, 11 lutego 2011 13:39

Termin:  10 marca · godz. 16:00 - 20:00

Lokalizacja:  Drugie piętro budynku B w kompleksie RONDO 1

Rondo ONZ 1

Warszawa

Podczas konferencji organizowanej przez SpeedUp IQbator zaprezentowane zostaną studia przypadków firm, które wprowadziły na rynek innowacyjne rozwiązania, zmieniające sposób funkcjonowania poszczególnych segmentów rynku. Zaproszeni goście opowiedzą o tym, w jaki sposób zrodziły się ich pomysły oraz o czynnikach sukcesu, które uważają za kluczowe.

Jest to wydarzenie skierowane w szczególności do przedsiębiorców rozwijających bądź planujących budowę własnej firmy w obszarze IT, e-commerce i mobile oraz naukowców, którzy gotowi są na komercjalizację swoich osiągnięć.

Wystąpią:

1) Marek Przystaś, współtwórca Ciufcia.pl

Ciufcia.pl to przede wszystkim IDEA wspólnego spędzania czasu z dzieckiem. Jej przejawem jest pierwszy w Polsce interaktywny serwis, stworzony specjalnie z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Zawiera zabawy stworzone z myślą o przedszkolakach w wieku od 2 do 6 lat, w tym także zabawy językowe. Wszystkie gry i zabawy zaprojektowane zostały przy wsparciu psychologów i pedagogów dziecięcych tak, aby stymulować wszechstronny rozwój dziecka, a także inicjować interakcję pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Serwis okazał się dużym sukcesem finansowym, stając się zalążkiem o wiele szerszego przedsięwzięcia, o którym opowie Marek Przystaś.

2) dr Marcin Zając, współtwórca Ammono

Ammono to polska spółka, która jako pierwsza na świecie wyprodukowała największy i najczystszy na świecie kryształ azotku galu. "Mała polska spółka, o której nigdy nie słyszeliście, wyprzedza tytanów techniki w technologii kluczowej dla XXI wieku", pisze
dr Richard Stevenson, redaktor renomowanego pisma "Compound Semiconductor". 

Azotek galu jest obecnie podstawowym materiałem do produkcji niebieskich laserów wielkości łebka od szpilki, które odczytują płyty kompaktowe w odtwarzaczach Blu-ray i konsolach gier wideo, jednak o wiele ważniejszym zastosowaniem azotku galu będą najprawdopodobniej miniaturowe projektory telewizji laserowej, które będzie można wbudować w najróżniejsze urządzenia, np. laptopy, telefony komórkowe, a nawet zegarki. Dzięki nim możliwa stanie się projekcja obrazu wideo wysokiej rozdzielczości (HD) o barwach nieosiągalnych dla technologii LCD. Oglądanie telewizji i filmów za pomocą komórek stanie się o wiele wygodniejsze, a komputery będzie można zredukować do rozmiaru długopisu, wyświetlającego klawiaturę na biurku, a obraz - na ścianie. (Źródło: Gazeta Wyborcza)

3) Grzegorz Jakacki, współtwórca Codility 

Codility oferuje aplikację do zdalnej, automatycznej weryfikacji poziomu umiejętności programistów w procesie rekrutacji. System Codility aplikuje kandydatom krótkie zadania programistyczne, a następnie ocenia dostarczone rozwiązania. Projekt powstał pod wpływem siedmioletniego pobytu Grzegorza Jakackiego w Chinach, który podczas prowadzenia rekrutacji programistów do pekińskiej firmy zauważył braki w kwalifikacjach kandydatów możliwe do wykrycia w sposób automatyczny. Zespół Codility zwyciężył w kilku prestiżowych międzynarodowych konkursach: w 2009 roku wygrał konkurs SeedCamp, na początku roku 2010 prestiżową nagrodę Smarta 100 dla stu najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw brytyjskich, a w listopadzie 2010 nagrodę The Europas, która jest o tyle ważna, że w pierwszej fazie na kandydatów głosują internauci.


Konferencja zakończona zostanie debatą na temat "Innowacyjność - klucz do sukcesu czy nośne hasło?"

Zapraszamy!

 
Zgłoś projekt

Nawet 200 tysięcy
Euro na start

Oferujemy do 200 tysięcy Euro dofinansowania dla innowacyjnych pomysłów biznesowych związanych branżą IT. Gwarantujemy, że każdy pomysł zostanie wnikliwie rozpatrzony przez zespół naszych doświadczonych specjalistów.

Zainwestuj

Chcesz zainwestować w podobny projekt?

Szukasz nowych możliwości inwestycyjnych? Weź pod swoje skrzydła młodych przedsiębiorców z najbardziej atrakcyjnych branż. Ulokuj swój kapitał w najbardziej innowacyjnych polskich start-upach, zyskuj na wzroście ich wartości.

Facebook